Oldal: 29 / 51 ElsőElső ... 19272829303139 ... UtolsóUtolsó
Eredmények: 561 - 580, (1007) összesen

Téma: Halaim, és tartásuk

kizzo
    Vendég

detto

Kiber!

Nekem ugyan pleurospilusok voltak, de habár ikrázott a hím egy n?sténnyel, gödörnek nyomát nem láttam.

Zoli

Grafomán :) KiberLovag logója
    Hely
    Ócsa
    Összes hozzászólás
    1,477
    Post Thanks / Like

Red face legyen nektek igazatok...

Mit nem adnék, ha mondjuk a legkisebb halról a négyb?l, kiderülne, hogy töke van... a másik háromnál, összevetve a jelenleg forgatóval, ezt esélytelennek látom... aztán majd ha n?, meg esetleg er?södik, tán lesz tányér is... fene tudja...

Mindenesetre kivárok, ha pár nap múlva még mindíg forgat, akkor gyanús a dolog... Az meg nem zavar, hogy addig diétázik, s?t...

Időnként hozzászól a fórumhoz
    Hely
    Zala megye,Gyenesdiás
    Összes hozzászólás
    23
    Post Thanks / Like

medd? ikrák

Idézet KiberLovag eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Mit nem adnék, ha mondjuk a legkisebb halról a négyb?l, kiderülne, hogy töke van... a másik háromnál, összevetve a jelenleg forgatóval, ezt esélytelennek látom... aztán majd ha n?, meg esetleg er?södik, tán lesz tányér is... fene tudja...

Mindenesetre kivárok, ha pár nap múlva még mindíg forgat, akkor gyanús a dolog... Az meg nem zavar, hogy addig diétázik, s?t...
    Hali

szerintem ha még mindíg forgat nem lehetnek medd?k!ugyanis jártam én már úgy hogy a halacskám név szerint maylandia zebra nem érdekelték a n?stények a hímet (hadd ne jellemezzem milyen volt )
    na mindegy a n?stény azert feltellett ikrával és kénytelen volt leadni de egy másik n?sténynel forgott körbe a k? tetején :(
    a szájába vette az ikrákat de ugye a n?stény nem termékenyít igy 100000% hogy terméketlenek voltak eközben a hím egy másik sarokban tevékenykedett

A lényeg: a n?stény szájából az ikrák kb 2 óra alatt elfogytak pedig csurig volt pakolva ugyhogy biztos észreveszik ha terméketlen!

Amugy nem idevág de annak idején vitorlásokat tenyésztettem és a nem megtermékenyüklt ikrák a legnagyobb áramlásba a legjobb feltételek mellett is max 1-2 nap alatt megpenészesedtek

Tehát 99%-hogy lesz kishalad

szerintem

Üdv:Roles

Grafomán :) KiberLovag logója
    Hely
    Ócsa
    Összes hozzászólás
    1,477
    Post Thanks / Like

Wink vége van...

Nos, hát akkor igazam lett, terméketlenek voltak...

Reggel még volt a szájában valami, gondoltam etetek egyet, és láss csodát, megjelent néhány elportladt valami a homokon, meg besett rózsaszín gömböcskék, volt aminek már csak a burka úszott odébb, szétmállott... gondolom ez az, amire számítottam, f?leg, miután tegnap Miki barátom privátban úgy nyilatkozott, hogy szép rózsaszín? az ikrája a fajnak...

Summa summárom, vagy 4 n?stényem van, vagy a legkisebb esetleg fiú, de még labdába nem rúg...

A biztos persze az, ha szerzek egy ivarérett, ám nem túlméretes fiút...

Mellesleg még mindíg sokkal jobb, mintha egy ilyen alapvet?en agresszív fajból csak fiúk lennének, mert lányt külön nyilván képtelenség szerezni...

Grafomán :) valer58 logója
    Hely
    Budapest,XV. Sárf? u. 17. IX. 27.
    Összes hozzászólás
    600
    Post Thanks / Like

medd? ikrák

Szia Vince!

A terméketlen ikrák kb. 3-5 nap alatt szétesnek a hal szájában. Ezeket lenyeli vagy kiköpi, vagyis elt?nik a szájából. Viszont ha egy hét elteltével is ikra van a szájában, abból már kishal lesz, feltéve ha a n?stény végig csinálja a forgatást. De ha egy hét alatt nem nyelte le, akkor van 80% esélyed hogy végigcsinálja.

"Tedd félre, aki voltál és légy azzá, akinek születtél..."

Gyakran hozzászól a fórumhoz dumcsi7 logója
    Hely
    Badacsonytomaj
    Összes hozzászólás
    118
    Post Thanks / Like

Diff.

Hellosztok!!

Olyan kérdésem lenne, vki tapasztalt már olyat hogy a túl sok oxigén búborék ami diff.-ból jön ki zavarja netán a halakat ahogy a vizben vannak jelen?? Van káros hatása ha túl sok oxigén jut be az akiba a diff.-ón keresztül??Szükséges mindig egész nap mennie? Amúgy az aki tetejét mozgatja a viz rendesen de üvegtet? van rajt, 1-2 kisebb nyilás van rajt.520L akiról van szó.Kösy el?re is a válaszokat.

Grafomán :) itomy logója
    Hely
    Eger
    Összes hozzászólás
    681
    Post Thanks / Like
    Hali!
    én még ilyet nem tapasztaltam!!sztem nem káros! Nálam csak nyáron megy a diffuzor!! egy pár hete már csak a víz felszín mozgatása bistosítja az oxigént!! (tökéletesen)Kicsit zavar is a sok apró buborék! Mit értesz azalatt hogy zavarja a halakat??

Moderátor mazsamaci logója
    Hely
    Szarvas (Békés megye) 30-7280735
    Összes hozzászólás
    632
    Post Thanks / Like

oxigén

Igen,okozhat problémát,de ez a mi esetünkben nem fordul el?.
    Leveg?s diffúzorral nem lehet annyi oxigént bediffundálni a vízbe,hogy az káros legyen.

Hely
    Badacsonytomaj
    Összes hozzászólás
    118
    Post Thanks / Like

Re

Idézet itomy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hali!
    én még ilyet nem tapasztaltam!!sztem nem káros! Nálam csak nyáron megy a diffuzor!! egy pár hete már csak a víz felszín mozgatása bistosítja az oxigént!! (tökéletesen)Kicsit zavar is a sok apró buborék! Mit értesz azalatt hogy zavarja a halakat??

Azt értem hogy a halakat nem zavarja-e véletlenül a sok "bubi" ??
    Akkor szeritetek b?ven elég ha a vizfelszint mozgatom még akkor is ha üvegtet? van felette és azon van 1-2 apróbb lyuk ??Kösy a válaszokat el?re is.

Hely
    Eger
    Összes hozzászólás
    681
    Post Thanks / Like
    Elégnek kell lennie!!A sz?r? nyomóágát tedd közvetlen a vízfelszín alá enyhén fölfelé irányítva hogy jól mozogjon a víz teteje!!!

Hely
    Badacsonytomaj
    Összes hozzászólás
    118
    Post Thanks / Like

Re

Idézet itomy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Elégnek kell lennie!!A sz?r? nyomóágát tedd közvetlen a vízfelszín alá enyhén fölfelé irányítva hogy jól mozogjon a víz teteje!!!
    Ok, kösy a gyors választ. Plusszba a vizfelszin alá rakom a bels? szür?t is azt akkor tuti menni fog a dolog.

Hely
    Eger
    Összes hozzászólás
    681
    Post Thanks / Like
    Pontosan!!Nálam is így van mind a kett?!

Időnként hozzászól a fórumhoz kutacsos logója
    Hely
    Vác
    Összes hozzászólás
    26
    Post Thanks / Like

Érdekes!

Sziasztok!

Egy pár napja azt figyeltem meg a halakon hogy folyamatosan oldal irányú hullámozgással uszkálnak. Olyan mint amikor udvarláskor csinálnak csak úszás közben és sokkal lassabban. Eddig nem volt semmi bajuk. Színük megvan, esznek, ugyanaz minden mindt eddig de olyan furcsa ahogy úszkálnak. Mi lehet ez?
    Üdv: Kutacsos!

Hely
    Vác
    Összes hozzászólás
    26
    Post Thanks / Like

Megoldás!

Sziasztok!

Pénteken átrendeztem az akváriumot és megtaláltam az egy hete nem látott bíbor sügér leányzot de szegény elég rosszúl nézet ki, össze volt húzódva és pár darát is láttam az úszóin. Gyorsan különraktam és megvizsgáltam az összes halat és az egyik bíbor fiún is volt már egy pár darab dara úgyhogy az is ment mellé. Lekezeltem az akváriumot és a karantént is de vasárnap a bíbor leányzó megdöglött. A kezelés következtében a többi halnál elmúlt az a fura úszás ,és nem tapasztalok semmilyen különleges viselkedést. Szépek, esznek nincs velük semmi gond Úgy néz kihogy az XXXXX akta elmúlt és rendben vannak. Azért jó lenne tudni, hogy mit?l volt mert így nem tudok belölle tanulni!!! Remélem nektek nem lesz ilyen mert tiszta idegesít? hogy mindent ugyanúgy csinálsz és egyszer mégsem jó és jöhet az agódás.

Hely
    Eger
    Összes hozzászólás
    681
    Post Thanks / Like
    Ha nem telepítettél új halat vagy ilyesmi akkor talán vízcserénél a vízzel is bekerülhetett de ebben egyáltalán nem vagyok biztos csak mintha hallottam volna ilyet!! De a nálam jobban hozzáértük majd megírják......

Grafomán :) trewa logója
    Hely
    Ajka Veszprém megye
    Összes hozzászólás
    610
    Post Thanks / Like

dara

Szia!Esetleg él? kaja?Vörösszunyog,tubi (most sokan felhördültek! )?Sajna ezek beszerzési forrását álltalában nem tudod ellen?rizni és sajna bármi bejöhet.

Grafomán :) don07 logója
    Hely
    Mosonmagyaróvár
    Összes hozzászólás
    1,614
    Post Thanks / Like
    Vagy ez:

Akvárium:
    200 liter
    Halak:
    1 db. Aequidens Rivulátus
    6db. Hemisromis - Bírorsügér
    4 db. Yelow
    2 db. Labeotropheus Trewa - Ormányos sügér
    2 db. Astatotilapia Latifasciata
    5 db. Auratus
    5 db. Pseudotropheus Saulosi
    Túl sok a hal ebben a viszonylag kicsi akváriumban. A sz?résr?l sem tudunk semmit pl. De b?ven lehet a túlzsúfoltságból/nem megfelel? társításból ered? stressz is az ok.

Hely
    Vác
    Összes hozzászólás
    26
    Post Thanks / Like

Dara

Sziasztok!

Lehet hogy sok a hal de eddig is jól elvoltak. Gondolom akkor eddig is bujkált volna de mindig szépen úszkált és nem verekednek. Az er?szak max a szájkitáltás és egy két tologatás aztán mennek tovább. Szerintem inkább az él? kaja lehetett mert fagyasztott vörös szunyog kapnak két három naponta, de multhét elött vettem a kicsiknek is fagyasztott kaját de csak olyan volt a halasnál amiben minden fajta volt lefagyasztva egy kicsi tégelyekben. Volt benne vörös,fekete szúnyog,artemia, szív meg ilyesmi. Lehet hogy ezeket nem bírták mert a kicsik megkapták az artemiát a többitt meg ?k. Legközelebb nem újítok . A sz?rés bels? szür? Hydor Cristal B20 Duo II-es 900-litert sz?r egy óra alatt és folyamatosan megy. Ennek elégnek kelle lennie ehez az aksihoz.

Időnként hozzászól a fórumhoz
    Hely
    Zala megye,Gyenesdiás
    Összes hozzászólás
    23
    Post Thanks / Like
    Idézet kutacsos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

Lehet hogy sok a hal de eddig is jól elvoltak. Gondolom akkor eddig is bujkált volna de mindig szépen úszkált és nem verekednek. Az er?szak max a szájkitáltás és egy két tologatás aztán mennek tovább. Szerintem inkább az él? kaja lehetett mert fagyasztott vörös szunyog kapnak két három naponta, de multhét elött vettem a kicsiknek is fagyasztott kaját de csak olyan volt a halasnál amiben minden fajta volt lefagyasztva egy kicsi tégelyekben. Volt benne vörös,fekete szúnyog,artemia, szív meg ilyesmi. Lehet hogy ezeket nem bírták mert a kicsik megkapták az artemiát a többitt meg ?k. Legközelebb nem újítok . A sz?rés bels? szür? Hydor Cristal B20 Duo II-es 900-litert sz?r egy óra alatt és folyamatosan megy. Ennek elégnek kelle lennie ehez az aksihoz.
    Hali!
    egy ilyen bels?sz?r? nem sokat ér sajnos ennyi halhoz!nekem a 100 literbe is van egy sera serafil 900-as küls? meg egy aquaEL 300l/h bels? és sokszor úgy érzem lehetne nagyobb is

Tény hogy sok a hal de úgy szép egy akvárium sztem minél el?bb szerezz be egy küls?t is mellé vagy tényleg csökkenteni kene a halak számát!Sokáig én sem hitttem el hogy kell de igenis kell mert a sügik azert tudnak üriteni rendesen!

üdv:roles

Grafomán :) Hidalgo logója
    Hely
    Székesfehérvár
    Összes hozzászólás
    310
    Post Thanks / Like

sok a hal

Szia Kutacsos,

én nem tudom, hogy miért volt a dara ... de tényleg sok a halad a fajukat és az ?rtartalmat figyelembe véve ... szerintem (én gondolom) ha megn?nek a halaid, akkor sem fogják szeretni a 200L-t.
    A trewa-d pedig szerintem nem nagyon örült a fagyi mixnek ... tán inkább legeltetném ha lenne hozzá akim ... én 160L-esembe se merem betenni, pedig a barátn?m egyik kedvence a "szájashal"

Ez csak az én véleményem volt ... sok sikert !!

Udv,
    david

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhat létre
  • Válaszokat nem küldhet
  • Fájlokat nem csatolhat
  • A hozzászólásait nem módosíthatja
  •  

شات | سعودي كول | سعودي انحراف | ahj |